BİZ KİMİZ

Acacia Maden İşletmeleri, 2010 yılında Kastamonu İli Hanönü İlçesi’nde Gökırmak Bakır Madeni Projesini işletmek üzere kurulmuştur. 2011 yılında İlbak Madencilik, 2016 yılında Akfen Holding ve 2022 yılında BMA Madencilik’in katılımıyla faaliyetlerine devam etmektedir.

Gökırmak Maden İç ve Dış Ticaret A.Ş. 2021 yılında Ankara’da Acacia’nın yürüttüğü ihracat faaliyetlerini sürdürmek amacıyla kurulmuştur. Acacia’dan alınan bakır konsantresini ihraç ederek faaliyetlerini sürdürmekte olup Acacia’nın yüzde yüz bağlı ortaklığıdır. 

Acacia Maden İşletmeleri, konusunda uzman personeli ile uluslararası standartlarda çalışmaktadır. Acacia Maden İşletmeleri, ülkemizin doğal kaynaklarını en doğru şekilde değerlendirme hedefi ile altyapısını sürekli olarak güncellemekte, geliştirdiği çevre ile uyumlu sürdürülebilir madencilik anlayışı ile sahip olduğu rezervi JORC/UMREK standardına uygun olarak geliştirmekte ve ulusal mevzuat ile IFC/Dünya Bankası standartlarına uyumlu şekilde madencilik faaliyetlerini sürdürmektedir.

Şirketimiz, Acacia Maden İşletmeleri, ülkemizin yeraltı kaynaklarını; çevreye duyarlı şekilde ve paydaşlarımızı tüm faaliyetlerimizin odağına koyarak, ülke ekonomisine kazandırmayı hedeflemektedir.